Розробникам

Інструменти розробника та керування життєвим циклом додатків

 

«Постійна увага до технічної досконалості та якості дизайну підвищує гнучкість проекту». Маніфест Agile

 

 

Ефективність і якість розробки залежать від ряду факторів:

  • індивідуальна продуктивність розробників;
  • стабільність вивільненого вивільнення
  • швидкість адаптації до мінливих умов і гнучкість проекту; використання віддалених ресурсів;
  • рівень і методи взаємодії клієнта і розробників.

Без сумніву, невід’ємною частиною випуску успішного програмного продукту є грамотна організація робочого процесу. Інструменти управління проектами покликані допомогти вирішити подібні завдання.

Сучасна методологія розробки програмного забезпечення передбачає поділ проекту (або якоїсь його частини, наприклад, чергової ітерації проекту) на етапи, на яких фахівці, які грають певні ролі в проекті, виконують різні дії і виробляють складові частини проекту.

Загалом, будь-який Проект базується на трьох китах: управління вимогами, розробка та тестування. Це все на великій черепасі – на плануванні.

Початок проекту починається з постановки проблеми і створення архітектури рішення. Найпопулярнішим інструментом на даному етапі є атлассіанські програмні засоби. Зокрема, атлассійське злиття. Це зручний інструмент для управління великим обсягом інформації, дозволяє створювати сторінки з форматованим текстом і спільно його редагувати. Для кожного документа ведеться історія змін, передбачена система коментарів для обговорення. Сторінки можна організувати ієрархічно, групуючи, наприклад, за функціональними областями проекту, за віхами і так далі.

Проектні рішення детально описуються за технічними характеристиками, завдання вводяться в Atlassian Jira. Посилання на завдання розробки розміщуються в проектних документах в Atlassian Confluence, в зв’язку з тим, що Confluence і Jira інтегровані, при відкритті дизайнерського рішення завжди можна побачити, в якому стані знаходяться завдання.

Наступний крок – робота безпосередньо з кодом, спираючись на мову програмування, обране в процесі підготовки. Залежно від завдань, популярними середовищами розробки є Автоматизація Allround та реактивні мізки.

На етапі розробки програми також використовуються засоби моделювання, особливо коли вони можуть не тільки генерувати код на різних мовах програмування, але і підтримувати зворотну інженерію, створюючи діаграму класів на основі готового додатка або дозволяючи синхронно редагувати як код, так і модель. Функція синхронного коду і зміни моделі значно спрощує багато процесів, які супроводжують власне розробку, тому якщо є вибір інструментів, то варто звернути увагу на його підтримку. Незамінним помічником тут стане програмне забезпечення виробників Portswigger або Araxis.

Важливим фактором досягнення якісного результату розробки є тестування, особливо автоматичне і контроль версій.

 

Atlassian

Продукти для командної роботи

JetBrains

Інструменти розробника (Java, Ruby, Python, PHP, Objective-C, JavaScript і т.д.)

Araxis

Інструменти розробника (синхронізація версій)

Gurock Software

Система ведення тестової документації

 

 

Allround Automations

Середовище розробки Oracle PL/SQL

Portswigger

Платформа аудиту веб-додатків

Perforce

Управління проектами та централізований контроль версій