JetBrains DataGrip

Генерування коду та елементи БД

JetBrain DataGrip – платформа для обробки елементів БД. У разі, коли користувач має справу з таблицями і виконує в них різні дії, що включають редагування колонок, використання графічного інтерфейсу DataGrip буде дуже доречним. Такі коригування передбачають створення конкретного скрипта. Так, коригування здійснюються безпосередньо в базі, або ж прямо в редактор копіюється згенерований DDL запит, і подальша робота здійснюється згодом із самим кодом.

Автоматичне доповнення

DataGrip орієнтована на підтримку автоматичного доповнення коду, що позитивно позначається на швидкості написання запитів. Під час набору коду IDE розпізнає контекст і виконує звичні для користувача операції – надає допомогу під час прописування коду, з огляду на конкретні ключові слова та найменування елементів бази даних. Поряд з цим програма бере до уваги залежності під час прописування JOIN, робить підказки, що стосуються типів параметрів під час здійснення функцій, описує табличну структуру в реченнях INSERT.

Навігація за допомогою коду та перейменування

Інструмент IDE розпізнає, які елементи БД застосовуються в коді. Тому якщо змінити назву одного з них у запиті, відповідні зміни відбудуться і в базі. Є функція пошуку, де застосовувався елемент або символ у частині запиту. Крім того, є опція перенесення від використання до точки оновлення. Коли користувач проробляє ті самі дії щодо об’єкта, вже згенерованого в БД, курсор переносить його у віконце структури БД. Коли запитується конкретне ім’я елемента, що не існує в базі (наприклад, некоректно вказали найменування таблиці або рядка), IDE інформує про наявність помилки і видає варіанти рішень.

Операції з даними

Редактор таблиць у JetBrain DataGrip в змозі фільтрувати інформацію, а також текстову навігацію в таблиці. Крім того, якщо є зв’язок між зовнішніми «кеями», є можливість переноситися в табличні рядки, що посилаються на ці ключі, і назад.

Здійснення запитів

Щоб зробити частину запиту, слід зазначити код, а потім запустити його. У віконці результату запиту можна скористатися великою кількістю опцій Table Editor – з його допомогою можна коригувати дані, а також у ньому присутня текстова навігація.